Zima to znakomity czas na peelingi i inne zabiegi

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy można sięgnąć po wiele zabiegów kosmetycznych i estetycznych niedostępnych latem, gdy niemożliwe staje się unikanie słońca. Warto odwiedzić salon kosmetyczny, a nawet gabinet medycyny estetycznej, aby skorzystać z jego oferty.

Zimowe miesiące to przede wszystkim zabiegi na twarz. W tym okresie można sobie pozwolić na intensywne złuszczanie bez obaw o posłoneczne przebarwienia. Gabinet kosmetyczny może zaoferować całą serię takich zabiegów, dzięki temu ich działanie będzie skuteczniejsze i trwalsze niż po jednym czy dwóch.
Odpowiednie będą dobrane do rodzaju cery peelingi klasowe, które wykonuje się pod okiem doświadczonego kosmetologa, a te naprawdę głębokie –lekarza. Zabiegi złuszczające powinny być dopasowane do potrzeb skóry. W przypadku trądziku muszą one działać jednocześnie przeciwzapalnie i nie mogą być zbyt mocne, by nie zaogniały zmian.

Peelingi dla cery naczynkowej powinny być delikatne, a cały zabieg składać się powinien z nałożenia także odpowiedniej maski.

Peelingi do rodzaju cery dobrać powinna osoba przeprowadzająca zabieg. Dlatego ważne jest, by oddać się w ręce dobrego gabinetu i doświadczonych specjalistów. Oprócz złuszczania chemicznego zima to dobry czas na szereg innych zabiegów odnawiających skórę, jak mikrodermabrazja czy dermaroller.

Zabiegi kosmetyczne zimą warto przeprowadzać długimi seriami, dbając o ochronę skóry pomiędzy nimi, gdy wychodzimy ja zewnątrz. W ten sposób wiosną cera będzie zdrowa i czysta i będzie można wyjść bez obaw na słońce.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?