Profesjonalny zakład pogrzebowy oferujący usługi pogrzebowe

Śmierć jest immanentną częścią naszego życia. Niestety w ostatnich latach stała się tematem tabu. Coraz więcej osób ma kłopot z mówieniem o śmierci. Śmierć stała się wręcz niewygodna. Temat odchodzenia stał się dla nas na tyle krępujący, iż za wszelką cenę staramy się o niej zapomnieć. Nie potrafimy przeżywać śmierci ani się do niej przygotować. Nierzadko odejście najbliższych jest dla nas zaskoczeniem. Proces związany z pochówkiem może nas przerosnąć. Niezwykle ważne jest posiadanie kontaktu z firmami, które pomogą nam godnie pochować bliskie nam osoby.

W przygotowanie najbliższej nam osoby do pochówku zaangażowanych jest wiele firm.  Usługi pogrzebowe świadczone przez specjalistyczne firmy pomogą nam z kwestiami związanymi z pogrzebem. Należą do nich przygotowanie zmarłego do pochówku, transport ciała na cmentarz oraz oprawa muzyczna i kwiatowa.

Usługi pogrzebowe – o czym musimy pamiętać po złożeniu zmarłego do grobu

Po zakończeniu ceremonii pogrzebowej rodzina musi dokonać wyboru nagrobka. Decyzja o jego wyborze powinna być przemyślana. Ważne są nie tylko walory estetyczne, ale również ukształtowanie terenu, na którym pochowaliśmy bliską nam osobę. Ważny jest również wygląd oraz wielkość sąsiadujących nagrobków.

Materiały, z których wykonane są nagrobki

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, z których można wykonać piękny nagrobek. Bez  wątpienia najpopularniejszym materiałem są kamienie naturalne. Należą do nich między innymi marmur, granit oraz piaskowiec. Materiał poddany odpowiedniej obróbce i impregnacji zachowa piękny wygląd przez wiele lat.

Nagrobki z konglomeratów są tańsze od tych wykonanych z kamienia naturalnego. Świetnie imitują marmur oraz granit. Innym również często wykorzystywanym materiałem jest niezwykle trwały i niedrogi lastriko. Niestety, jego walory estetyczne nie dorównują ani kamieniom naturalnym, ani innym konglomeratom.

Usługi pogrzebowe zadbają o godne pożegnanie zmarłego. Na rodzinie spoczywa obowiązek opieki nad miejscem pamięci po zmarłym. Poza wyborem materiału, z  którego zostanie wykonany nagrobek,  ważne jest jego późniejsze czyszczenie. Każdy nagrobek należy odpowiednio pielęgnować. Tylko to zapewni piękny wygląd grobu. Pamiętajmy, iż każdy rodzaj kamienia naturalnego wymaga innej impregnacji, która ochroni go przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Marmur należy pielęgnować dwa razy w roku, natomiast popularny piaskowiec tylko raz na trzy lata.

Pamiętajmy, wybierając usługi firmy kamieniarskiej nie skupiajmy się wyłącznie na wyborze materiału, z którego zostanie wykonany nagrobek, ale zapytajmy o sposób pielęgnacji wybranego przez nas materiału. W przyszłości będzie to oznaczało, ile pracy musimy włożyć w pielęgnację miejsca spoczynku naszego bliskiego.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?