Walory materaca Salsa

Pianka termoelastyczna Visco i jej zalety. Obecnie na rynku jest przeogromny wybór różnorodnych materacy. Materace wykonywane są z różnych materiałów, jak na przykład ze sprężyn, z pianek wysokoelastycznych, z pianek termoelastycznych, czy z lateksu. Materaiały te są częśto ze sobą łączone i dzięki temu powstają coraz to nowsze rodzaje materacy. Przykładem materaca, który jest połączeniem dwóch rodzajów pian (a dokładniej precyzując piany termoelastycznyej i piany wysokoelastycznej) jest materac Salsa produkcji firmy Hilding.

Materac posiada wierzchnią warstwę inteligentnej piany memory foam (piana termoelastyczna Visco), która zapamiętuje kształty człowieka. Piana, w zależności od siły nacisku i temperatury odpowiednio kształtuje się pod ciałem człowieka, dając optymalne podparcie sylwetki ludzkiej. Wypełnia wszystkie naturalne krzywizny ciała, przez co jest wyjątkowo komfortowa i zdrowa. W zależności od temperatury, mikropory w materacu otwierają się, bądź zamykają, pozwala to na optymalne dopasowywanie się do ciała ludzkiego. Inteligentna piana memory foam dzięki wcześniej wspomnianym mikroporom nie powoduje efektu tak zwanego ,,przegrzewania się” i ,,wyziębiania się” podczas snu. Zapewnia zatem odpowiedni komfort termiczny snu.

Jakie stelaże zastosować pod materac piankowy Salsa?

Materac Salsa jest materacem, który łączy we wskładzie dwa rodzaje pian. Piany posiadają strefy, dzięki temu materac ma wartości ortopedyczne. Materac dostępny jest w różnych wymiarach. W przypadku łóżek dwuosobowych zazwyczaj wybierany jest materac Salsa 160×200, bądź materac Salsa 180×200. Rozmiary te są standardowymi rozmiarami, jeżeli chodzi o łóżka dla dwóch osób. Materac powinien być umieszczony na stelażach elastycznych, gęsto żebrowanych, solidnych, najlepiej na gumowych zawiasach. Stelaż musi być elastyczny po to, aby materac odpowiednio na nim pracował, uginał się. Materac musi bowiem uginać się odpowiednio pod naciskiem wagi ludzkiej. Nie może być sztywny. Gęste żebrowanie stelaża zapewni też dobre podparcie dla materaca i wydłuży jego żywotność. Zminimalizuje możliwość zapadnięcia się materaca, bądź powstania jakichkolwiek wgnieceń. Zatem warto pamiętać, że stelaż pod materacem musi być odpowiednio dobrany – musi odpowiednio pracować (wzmacnia to komfort użytkowania) oraz musi odpowiednio podtrzymywać materac (wydłuża to żywotność materaca). Na materac Salsa 160×200 warto położyć również specjalne nakładki ochronne, na przykład takie które zabezpieczają piany wnętrza materaca przed cieczą, czy zabrudzeniami.

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?