W jakich wnętrzach sprawdzi się sztukateria na ścianie?

Sztukateria kojarzy się przede wszystkim z elegancją i luksusem, dlatego najczęściej stosuje się ją w najbardziej reprezentatywnych częściach domu – salonie, holu czy jadalni. Doskonale sprawdzi się jednak także w innych pomieszczeniach, jeśli tylko zadba się o wybór odpowiedniej listwy oraz profesjonalny montaż. Czym się kierować przy zakupie tej idealnej do danego wnętrza?

Uniwersalne listwy sufitowe

Każdy raz na jakiś czas potrzebuje zmian, a nowa sztukateria potrafi prawdziwie odmienić zwyczajne ściany. Jeśli chcesz przemienić pokój dzienny w stylowe, a zarazem przytulne miejsce, pomyśl o instalacji białych listew przysufitowych. Jasny kolor pomoże osiągnąć efekt nowoczesnej aranżacji, doda lekkości i optycznie powiększy przestrzeń. Jest to też najbardziej klasyczne i bezpieczne rozwiązanie, doskonałe zwłaszcza dla osób, które lubią często przemalowywać ściany lub wymieniać meble. Taka listwa dopasuje się właściwie do wszystkich modnych surowców, z jakich tworzone są meble i dodatki. Świetnie komponuje się z drewnem, metalem, szkłem oraz różnego rodzaju tkaninami. Świadczy o dobrym guście właścicieli i dbałości o najdrobniejszy szczegół. Jeśli nie jesteś pewien, jaki model sprawdzi się w danym pomieszczeniu, postaw na proste formy, które z pewnością nie przytłoczą swoim kształtem pozostałych elementów wyposażenia, a jedynie stworzą dla nich piękne tło.

Dekoracyjne listwy dla zwolenników dobrego stylu

Ozdobna, bardziej fantazyjna sztukateria na ścianie pasuje w szczególności do większych, przestronnych wnętrz. Jeśli lubisz ciekawe połączenia i nie boisz się wprowadzić takiego odważnego akcentu dekoracyjnego, możesz śmiało zastosować ją także w niewielkiej sypialni, a nawet nowoczesnej kuchni czy łazience. Obecnie w świecie mody wnętrzarskiej liczy się przede wszystkim pomysłowość, dlatego naprawdę warto spróbować. Na rynku dostępne są listwy z subtelnymi, roślinnymi motywami czy delikatną, geometryczną ornamentyką – jedne i drugie stanowią ciekawy kompromis pomiędzy minimalistyczną, tradycyjną listwą a bardziej ekstrawaganckimi wzorami. Dobrym pomysłem okaże się także wybór modelu, który można w każdej chwili pomalować na dowolny kolor. Obecnie kupujący ma możliwość wyboru spośród różnorodnych rodzajów listew ściennych. Niezwykle modnym rozwiązaniem jest na przykład położenie tapety na dolnej części ściany i oddzielenie jej od górnej za pomocą gładkiej listwy dekoracyjnej.

Nowoczesne listwy ścienne są łatwe w montażu i niezwykle wytrzymałe, ale pamiętaj, że zawsze lepiej powierzyć instalację specjalistom, którzy zadbają o profesjonalne dopasowanie i bezpieczne warunki pracy.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?