Skuteczna ochrona fungicydowa zbóż ozimych

Zboża ozime są bardzo mocno narażone na atak grzybów. Nawet nie wiemy, kiedy, a już pojawia się na rzepaku ozimych zgnilizna i co wtedy? Czasu wiele nie mamy, a im dłużej czekamy tym trudniej będzie nam walczyć z chorobami, jakie się pojawiają. Musimy działać tu i teraz i wykorzystywać do tego taką metodę, która będzie bardzo skuteczna.

Tylko wtedy ochrona fungicydowa zbóż ozimych ma sens i daje bardzo dobre efekty, jeśli w tych środkach chemicznych znajduje się taki składnik, jaki działa na chorobę, z którą mamy problem. Często jest to kilka różnych składników, bo wtedy mamy pewność, że grzyby nie uodpornią się na nie, a przecież tego byśmy nie chcieli. My chcemy mieć z tego bardzo dobre efekty, dlatego trzeba będzie znaleźć coś, co ma odpowiednio dobrane proporcje i wtedy na pewno będzie działać tak jak trzeba. Walka zawsze jest ciężka, ale jeśli chcemy to można wszystko zrobić tak żeby wygrać. Zmieniamy różne środki chemiczne i stosujemy fungicydy w takim czasie, jaki jest do tego przewidziany. W okresie jesieni za dużo tego czasu nie ma, dlatego warto się zastanowić, kiedy można byłoby to zastosować.

Najlepszy czas na stosowanie fungicydów

Można stosować środki chemiczne na grzyby w zbożach ozimych na różne sposoby. Można czekać aż choroba wystąpi i wtedy ją atakować. Z tym, że trzeba mieć pewność, że nie będzie wtedy za mokro, bo rozrzedzony oprysk dobrze nie działa. Jeszcze gorzej będzie, jeśli spadnie nam śnieg i przykryje wszystko, bo wtedy już nic nie zrobimy. Rolnicy, którzy nie chcą czekać i nie chcą ryzykować wybierają lepsze rozwiązanie, a mianowicie czy jest choroba czy jej nie ma to stosują fungicydy. Szanse na to, że grzyby się pojawią są prawie stu procentowej, dlatego oni działają zapobiegawczo. Więcej o stosowaniu takich środków chemicznych znajdziemy na zabiegi fungicydowe zboża ozime. Mając taką tabelę wiemy, kiedy mamy coś zastosować i jak. Na pewno nam się to bardzo przyda przy walce z różnymi chorobami w naszych zbożach ozimych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?