Domowa siłownia – rozwiązanie dla każdego

Troska o sprawność fizyczną jest coraz bardziej w modzie. Społeczeństwo coraz bardziej docenia zdrowie fizyczne. Ten rosnący popyt sprawia, że mamy do dyspozycji ogromną ilość różnorodnych obiektów: kluby fitness, siłownie, obiekty wspinaczkowe, parki trampolin, baseny czy też coraz większą ilość siłowni plenerowych.

Nic jednak nie jest w stanie zastąpić własnej, domowej siłowni – nawet jeśli będzie wyposażona tylko w podstawowy sprzęt treningowy.

Czy można zorganizować siłownię w małym mieszkaniu?

Własny dom czy duże mieszkanie, najlepiej z pomieszczeniem dedykowanym do aktywności fizycznej, to marzenie wielu osób. Nie każdy może sobie na to pozwolić, ale domowa siłownia to coś, co jest w stanie zorganizować każdy. Musi być tylko odpowiednio zaprojektowana: sprzęt sportowy dobrany do indywidualnych potrzeb treningowych oraz do możliwości lokalowych.

W małym mieszkaniu podstawowe wyposażenie to dobra mata do ćwiczeń oraz odpowiedni zestaw obciążeń. Najbardziej uniwersalny komplet krótkie gryfy do hantli oraz zestaw obciążeń. Taki prosty pakiet pozwoli na elastyczne kształtowanie obciążeń treningowych: w zależności od indywidulanych potrzeb i możliwości. Należy przy tym zwrócić uwagę, że na rynku jest dostępnych kilka standardów, które różnią się przede wszystkim średnicą i długością gryfu oraz oczywiście średnicą otworów obciążeń. Te zagadnienia bardzo dobrze wyjaśnia sklep sportowy Sport Blast w artykule opublikowanym na stronie https://sport-blast.pl/gryfy.

Jeżeli możemy sobie pozwolić także na przechowywanie sztangi, to już pozwoli skompletować bardzo dobry zestaw do ćwiczeń siłowych. Warto w takim wypadku zadbać o to, aby te same obciążenia mogły być wykorzystane zarówno do gryfów jak i do sztangi. To pozwoli zaoszczędzić miejsce, jednocześnie posiadając rozbudowany zestaw treningowy. Wiele związanych z tym aspektów wyjaśnia artykuł na stronie https://sport-blast.pl/sztanga.

Co do dużego mieszkania?

Wszystko, co opisane powyżej dotyczy także tych sytuacji, kiedy na treningi możemy poświecić więcej miejsca. W tym wypadku warto jednak uzupełnić wyposażenie o ławkę. Ławka treningowa o podstawowych funkcjach nie zajmuje dużo miejsca, a jednocześnie znacznie rozszerza repertuar ćwiczeń, które będzie można zrealizować w domowym zaciszu.

Hantle, sztanga, obciążenia i ławka treningowa to już sprzęt sportowy, którym można przeprowadzić trening praktycznie wszystkich partii mięśniowych. Dodając obciążenia typu kettlebell oraz proste przyrządy jak taśmy oporowe, okazuje się że możemy praktycznie nie wychodzić z domu. Tego nie polecamy – czasem trening ma także aspekt towarzyski, a czasem potrzebne są specyficzne ćwiczenia, do których niezbędne są specjalistyczne przyrządy. We wszystkich innych wypadkach gotowe rozwiązania oferuje sklep ze sprzętem sportowym Sport Blast: https://sport-blast.pl/ – to nie tylko specjalistyczne artykuły sportowe, ale także duża porcja specjalistycznej wiedzy, która pozwoli dokonać właściwych wyborów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?