Czy warto inwestować w urządzenia poleasingowe apple? Czy taki sprzęt jest zawodny?

W dzisiejszych czasach każdy wie czym zajmuje jest firma Apple. Marka rozpoznawana przez każdego jest kojarzona z prestiżem, wysoką klasą i powodzeniem. Najczęściej ludzie, którzy nabywają sprzęt tej firmy kupują go w wersji nowej traktując to jako konieczność. W rzeczywistości na rynku istnieje wiele firm, które w swojej ofercie oferują urządzenia poleasingowe apple. Czy odbiegają jakością od towaru prosto z magazynu? Czy są bardziej zawodne od nowego sprzętu? Na te i podobne pytania, postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Czy urządzenia takie jak iphony i macbooki poleasingowe apple są zawodne?

Wszystko zależy od tego jakiej klasy sprzęt wybierzemy. Najczęściej jednak będziemy mieli do czynienia z urządzeniami klasy A, które przez sprzedawców są objęte 12-miesieczną gwarancją. Sprzęt oferowany w outletach i na portalach aukcyjnych zazwyczaj jest w lepszej wersji niż taki oferowany przez osoby prywatne. Wynika to z faktu, że sprzęt poleasingowy apple był używany w biurach, przeleżał większość czas na biurku, a dodatkowo często był podłączony do urządzeń zewnętrznych takich jak monitor i zewnętrzna klawiatura. Nie posiada znaczących oznak użytkowania i przez osoby widzące sprzęt pierwszy raz na oczy mógłby zostać uznany za nowy.

Oprogramowanie takiego sprzętu jest wyczyszczone ze wszelkiego rodzaju zbędnych aplikacji. Po trafieniu do pośrednika sprzedaży jest formatowany i czyszczony fabrycznie. Dodatkowo, przeprowadzany jest przegląd techniczny. W przypadku uszkodzonych podzespołów te są wymieniane lub całe urządzenie jest odsyłane do producenta. Mankamentem w telefonach i laptopach mogłaby się wydawać bateria. Tutaj również warto zauważyć, że urządzenia pełniły funkcję służbowych. Były więc używane sporadycznie, a przez większość czasu podłączone do zasilania.

Dla kogo urządzenia poleasingowe apple będą najlepsze?

Dla wszystkich osób, które chciałyby posiadać sprzęt tej marki do użytku osobistego lub na biurku w swojej firmie. Świetnie sprawdzi się także w podróży i delegacjach. iPhone poleasingowy spokojnie może pełnić funkcję telefonu obsługującego najnowsze gry i multimedia. Wydajny macbook z dyskiem o pojemności 512 GB w technologii SSD będzie niezawodny w pracy biurowej, w szczególności dla projektantów i osób pracujących z tekstem. Sprawdzi się też jako alternatywa dla zwykłych laptopów na uczelni, w szkole, a także jako podręczne urządzenie, które możemy zabrać ze sobą w jakieś miejsce. Wybierając urządzenia poleasingowe apple oszczędzamy ponad 60%, przy czym nie ryzykujemy tak jak w przypadku zakupu sprzętu od osób prywatnych.