Podstawowe informacje o pluskwie domowej

Pluskwa domowa jest nie lada problemem dla domowników. Jest uciążliwa ze względu na to, że jej pożywieniem jest krew zwierząt ciepłokrwistych, a zwłaszcza człowieka. Jej ulubionym miejscem żerowania są łóżka, tapczany, zasłony, ramy obrazów oraz szczeliny ścian. Kiedyś niemal była całkowicie wytępiona w krajach cywilizowanych, lecz obecnie obserwuje się powrót pluskiew. Jak skutecznie wytępić ów owada?

Podstawowe informacje o pluskwie domowej

Pluskwa domowa jest małym, owalnym, czerwono-brązowym owadem. Nie jest wyposażona w skrzydła, ma widoczne czułki oraz jest niesamowicie wytrzymała. W dolnej części ciała posiada gruczoł, który przy podrażnieniu wydziela zapach gnijących malin bądź wegetującej kolendry siewnej. Samica może złożyć aż do pięciuset jaj w ciągu swojego krótkiego życia (około dwóch jaj dziennie), co znacząco wpływa na inwazyjność gatunku. Może pojawić się w każdym mieszkaniu, domu bez względu na czystość lokacji. Nienajedzone poruszają się bardzo sprawnie, szybko i z łatwością chodzą po ścianach. Na swej ofierze przebywają tylko podczas posiłku. Aktywne są głównie w nocy lub rano. Zbliżają się do człowieka podczas jego snu bądź odpoczynku. Owad w domu może się znaleźć poprzez przeniesienie go na ubraniu z innego miejsca, zwierzę, bagaż podróżny, jeżeli chodzi o mieszkania w bloku, bardzo łatwo mogą się przemieszczać między lokalami. Obecność insekta w domu łatwo zauważyć po śladach ugryzień- są to trzy rany w rzędzie wokół kostki bądź biegnące wzdłuż naczyń krwionośnych. Ugryzienie może powodować wiele reakcji alergicznych takich jak świąd, niepokój, osłabienie oraz bezsenność, co szczególnie jest groźne dla małych dzieci oraz osób starszych.

Odpluskwianie

Pozbycie się tych uciążliwych stworzeń najlepiej pozostawić w rękach profesjonalistów. Jedną z wiodących firm zajmujących się walką z owadami jest Edddrobak. Samodzielne odpluskwienie w wielu przypadkach może skończyć się niepowodzeniem, a firma daje gwarancje stuprocentowego rozwiązania problemu. Edddrobak dysponuje środkami do walki z insektami certyfikowanymi środkami chemicznymi całkowicie bezpiecznymi dla człowieka oraz zwierząt domowych. Pluskwa domowa jest wrażliwa na temperaturę oraz środki chemiczne.

Jak wygląda dezynsekcja?

Odpluskwianie może się odbyć za pomocą dwóch rodzajów metod- chemicznych i fizycznych. Do metod chemicznych należy między innymi opryskiwanie specjalnymi środkami, opylanie powierzchni substancją pylistą, odymianie świecami dymnymi zawierającymi insektycyd lub zamgławianie termiczne oraz ultranisko objętościowe. Jeżeli chodzi o metody fizyczne, to nich można zaliczyć ogrzewanie pomieszczenia, wymrażanie i odkurzanie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?